Prostriedky uľahčenia života

· Veci si ukladajte v domácnosti alebo aj v kancelárii v práci alebo v škole podľa toho, kde ste ich hľadali a nie podľa toho, kde ste ich našli. Je pravdepodobné, že v budúcnosti pri hľadaní týchto vecí vás opäť napadne hľadať ich na tom istom mieste ako prvý raz.

rozhodnutí

· Ak je baterka na vašom mobilnom telefóne skutočne takmer vybitá, nevypínajte telefón. Vypínanie a jeho zapínanie vybíja telefón omnoho rýchlejšie. Namiesto toho nastavte telefón na režim v lietadle (airplane mode).
· Často sa stáva, že nám zamrzne obrazovka nášho telefónu a nevieme, čo robiť, aby sa odmrazila a aby fungovala normálne. Neskúšajte vypínať a zapínať obrazovku a stláčať hociaké tlačidlá. Namiesto toho zapojte telefón na nabíjanie a počkajte, až sa prebudí telefón sám.

· Tiež sa Vám stáva, že v noci, keď si skutočne potrebujete nabiť telefón, na ktorom Vám už svieti len posledné 1% batérie, neviete nájsť vašu nabíjačku? Skúste ju nafarbiť farbami svietiacimi v tme, alebo na ňu aspoň nalepiť štítok potretý takouto farbou.

· Ako zistiť, či vaša vymeniteľná batéria je ešte “funkčná”? Plná, nepoužívaná batéria po spustení z výšky 15 cm sa raz odrazí a už bude len ležať, no prázdna alebo takmer prázdna batéria sa po spustení bude odrážať viac krát, pretože už nebude taká ťažká ako plná batéria.

· V súčasnosti sa často do počítača už nové verzie Microsoft Officu neinštalujú pred nákupom a dá sa Microsoft doinštalovať po zakúpení ich balíka a vďaka mesačnému splácaniu. Ak ale nemáte v pláne platiť za Microsoft z hocijakého dôvodu, postačí si zaobstarať OpenOffice, ktorý je poskytovaný úplne zdarma a ponúka to isté čo Microsoft, možno v niektorých funkciách ešte aj viac.

nápověsa

· Potrebujete sa rozhodnúť medzi dvoma ťažkými životnými možnosťami? Hoďte si mincu. A nie na to, aby ste sa úpäli na výsledok, ale aby ste zistili čo skutočne chcete keď bude minca vo vzduchu. Náš vnútorný popud nás bude navádzať na to, čo naozaj chceme, pri pomyslení na to, že by mohla vyjsť iná možnosť.

Nezařazené

About the author