Hobby vám pomôže so všetkým

Keď som prvý raz čítal knihu Starec a more, bol som presvedčený, že tak raz dopadnem aj ja. Budem rybár, ktorý chytí obrovskú rybu, ktorá ho skoro zabije. Je to úžasná vec. Ale mal som trinásť rokov a až neskôr mi došlo, že skôr vyhrám v lotérii, ako budem bojovať proti nejakej rybe. Ale to nevadí. Aj tak som bol nadšený z toho, že môžem ísť vôbec na ryby. Kúpil som si preto kaprarske navijaky a začal som chytať všetko, čo sa len dalo. Bolo to smiešne. Ale vedel som, že to má naozaj veľký význam. Všetko, čo bolo pre nás naozaj veľmi dôležité, si musíme držať. Možno som mal trinásť rokov a o živote som nevedel nič. Ale našiel som jeho zmysel.

navijáky

Viem, čo si asi všetci myslia. Že nie je možné nájsť zmysel svojho života v tak mladom veku. Ja si myslím, že všetko sa dá, ak človek naozaj chce. A ja som chcel. Bože a ako veľmi.

Chodil som na ryby každý víkend. Niekedy aj počas školy, keď sa mi podarilo uliať. Mama mi skrývala udice, ale mne to bolo jedno. Tam som našiel svoj pokoj. Tam mi bolo dobre. A nemyslím si, že niekto nemôže vedieť, aký je to naozaj pocit.

Keď si nájdete to, čo milujete, spoznáte to. Ja som to miloval a milujem to dodnes. Snažím sa k tomu viesť aj môjho syna, no chcem, aby si našiel svoju vlastnú cestu a niečo, čo bude veľmi milovať.

rybářský naviják

Aj keď by ste si možno nepomysleli, čo všetko môžete urobiť, mali by ste to minimálne skúsiť. Aj to je niečo, čo môžete milovať a čo vás môže baviť tak veľmi, že sa toho nebude chcieť vzdať ani vtedy, keď budete chorý. Ono to zase nie je až také ťažké, ako sa vám možno zdá teraz. Verte tomu, že si nájdete svoj vlastný spôsob, ako sa začať naozaj zaujímať o to, čo sa s vami deje a ako sa cítite, keď robíte to či hento. Podstatné je, že keď nájdete zmysel, tak nájdete naozaj všetko. A tým si buďte istý. Je to to najlepšie, čo vás kedy môže stretnúť.

Nezařazené

About the author