Zábradlie na balkón a schodisko

Pri stavbe domu je potrebné myslieť na množstvo vecí. Niekedy nás tlačí čas a nemáme možnosť si poriadne vybrať zariadenie po akom túžime. To je však chyba, pretože stavebné materiály by sme mali vyberať veľmi starostlivo. Už pri stavbe by ste mali myslieť na to, že materiály, ktoré použijete by mali byť odolné, takmer bez údržbové a kvalitné. Preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje práve pre nerez.

architecture-2198132_1280

Nerezové zábradlie.

Zábradlia v dome tvoria nenápadnú no veľmi dôležitú rolu. Chránia nás a naše deti pred tým najhorším. Zábradlie na schodisku alebo balkónoch zabraňuje nešťastiu. Pri výbere materiálu na zábradlie musíte brať do úvahy odolnosť voči vonkajším vplyvom. Stále môžeme vidieť na balkónoch a terasách drevené zábradlia. Väčšina si však neuvedomuje, že o takýto materiál je potrebné sa poctivo starať. Pravidelné nátery však tiež nie sú sto percentnou zárukou. Na rozdiel od toho, nerezové zábradlie môžete vystaviť slnečnému žiareniu, vode či vetru. Vydrží vám po celý čas a ani nebudete vedieť, že ho máte. Čistenie je viac než jednoduché. Postačí vám obyčajná navlhčená handrička a nerez jednoducho zotriete.

girl-1848474_1280

Nerezové zábradlie nemusíte kombinovať s ničím a celá konštrukcia môže byť nerezová. Je ale aj veľmi ľahko kombinovateľný. Na schodisku či terasách nádherne ukáže v kombinácii so sklom. Pri balkónoch sa tiež používa plexisklo, ktoré vám dodá aj určité súkromie. Nerez pôsobí minimalistický a farebne vďaka kovovému, neutrálnemu tónu, nie je rušivý. Práve vďaka tomu je čoraz viac zakomponovaný aj v moderných projektoch architektov. Nerezové zábradlie je vhodné aj balkón do bytu. Pokiaľ riešite otázku zábradlia, rozhodne by ste sa mali rozhodnúť pre jeden druh materiálu do interiéru aj exteriéru. Kombinácia materiálov v interiéry a exteriéry pôsobí rušivo a nie je vôbec moderná.

About the author