Deti kazí internet

Vidieť deti na ihrisku je dnes skutočne raritou. Prečo je tomu tak? Pretože v súčasnosti kazí deti internet. Poznáte najsledovanejšiu aplikáciu Tiktok?

Deti kazí internet

Videli ste v poslednej dobe dieťa na ihrisku? Súčasná doba nám prináša veľa otáznikov. Jedna z nich visí len na vašom  rozhodnutí. Pýtate sa prečo? Vieme predsa, že doba je taká aká je- plná novodobej techniky, ktorá neustále napreduje. Internetové siete sa rozširujú a neustále prichádzajú na novinky, ktoré si ľahko osvojíme. Predtým ako sme sa tak povediac zmodernizovali, vo svete vládol kľud. Deti boli pokojné a kľudné. Rodiny boli pokope so svojimi najbližšími reálne. Priateľstvá boli pevné a vzácne. 

children-593313_1920

Je podľa vás správne že dieťa nestihne spraviť ani jeden krôčik a už vie s malinkým prštekom ťukať po dotykovej obrazovke? Je pravda, že rodičia malých detí využívajú služby, ktoré im internet poskytuje na to, aby sa dieťa zabávalo, či už prostredníctvom sledovaní rôznych rozprávok a zábavných pesničiek. Áno je to zábavné predovšetkým pre dieťa, ale zamyslite sa nad tým či je to správne vystavovať tak malé dieťa žiarením z obrazovky smartphonu. Postupom času si dieťa na telefón zvykne a je možné, že bez neho nebude vedieť fungovať. Už z vlastnej skúsenosti viem povedať, že deti vlastnia telefón skôr, ako im stihnú vypadnúť mliečne zúbky a to vôbec nepreháňam. Ani sa nenazdáte a bude v tom istom leveli využívania služieb, ktoré poskytuje internetová sieť. Existuje nespočetné množstvo aplikácii, ktoré sleduje obrovské množstvo ľudí pod rôznymi nickmi. 

tiktok-5586035_1920

Tiktok appka
 

Je aplikácia, ktorá má zdá sa veľkú sledovanosť a množstvo fanúšikov. Ľudia, ktorí sa objavujú na internete a zdieľajú svoje pocity a zážitky  sa volajú influenceri. Keď spomínam túto aplikáciu- je nutné aby sme tu vyzdvihli jednu vec a to tú, že sa v tejto aplikácii objavujú viac menej deti vo veku 10-14 rokov, táto veková kategória je veľmi kritická, kedy nastane zlom- závislosť na sociálnych sieťach.

Čo nás zmenilo?

Zmenila nás doba v ktorej momentálne žijeme. Sieť nás pohltila a my sa teraz bez nej nevieme zaobísť. Telefón je našou neoddeliteľnou súčasťou- bez toho ani na krok! Bez internetovej siete si ani neškrtneme. Robíme platby, chatujeme, vyhľadávame čokoľvek čo nás napadne, vzdelávame sa a množstvo iných aktivít.

 

About the author