Car sharing má potenciál premeniť náš dopravný priemysel

Vďaka zdieľaniu áut sú ďalšie vozidlá mimo cesty. Ľudia, ktorí často používajú zdieľanie vozidiel, majú tendenciu predať svoje vlastné autá a začať využívať alternatívne spôsoby dopravy, ako je cyklistika a pešia turistika. Nie je teda prekvapením, že zdieľanie auta s ostatnými sa pre vodičov stalo populárnym.
Ponúka mnoho výhod, vrátane:

telemobil

·         Úspory nákladov na investície do nákupu, údržby a poistenia vozidla
·         Menej vozidiel na ceste, ktoré pomáhajú znižovať premávku a znečistenie ovzdušia
·         Pohodlie, pretože autá majú možnosť vybrať si z rôznych veľkostí vozidiel v závislosti od svojich potrieb v konkrétny deň
·         Zvýšená dostupnosť automobilov, pretože ľudia, ktorí si tradične nemôžu dovoliť, si môžu dovoliť situáciu v oblasti auta

interiér

Zmena priemyslu

Je ťažké poprieť skutočnosť, že náš dopravný priemysel pravdepodobne bude  v budúcnosti naďalej obsahovať čoraz viac zdieľaných vozidiel. Thilo Koslowski, viceprezident výskumnej firmy Gartner, Inc., sa domnieva, že približne 20% vozidiel v mestských oblastiach bude do roku 2025 vozidlami na spoločné využívanie. To predpovedá obrovský posun v zložení našej dopravy.

Aj keď nie je isté, aký efekt bude mať prechod na spoločné vozidlá na automobilový priemysel, Koslowski poukazuje na to, že automobilový priemysel bude musieť prehodnotiť svoju marketingovú stratégiu, aby udržal krok s meniacimi sa prioritami spotrebiteľov.

auta

Pohľad do budúcnosti
Stručne povedané,  car sharing sa zdá byť rastúcim trendom a určite vidíme novú technológiu, pretože zdieľanie vozidiel sa stáva stále obľúbenejším. Zdieľanie áut však nebude jedinou voľbou na prepravu. Spoločná jazda autom a verejná doprava budú mať pravdepodobne vždy významnú úlohu v mobilite a je nepravdepodobné, že v blízkej budúcnosti tradičné autá vymiznú.
Napriek tomu by táto nová služba mohla zmeniť náš dopravný priemysel. Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie nasledujúce desaťročie z hľadiska automobilov a technológií.

Nezařazené

About the author