Oplatí sa kupovať softvér?

Možno si myslíme že kvalitný softvér so skvelými funkciami je pravdepodobne len ten, čo sa predáva za vysokú sumu a zdarma nie je dostupná jeho plná verzia. Pritom na internete nájdeme programy /softvér/, ktoré sú super a dokážame ich dokonale využiť k určitým potrebným účelom. Stiahnutie takéhoto softvéru nás bude stáť iba nejakú minútu nášho času, to je celé.

macbook

• Sú to voľne dostupné programy, s ktorými už možno máte skúsenosti. Pokiaľ nie, môžete si v prípade záujmu prezrieť weby a ich ponuku programov s označením licencie ako „free“ a daný softvér stiahnuť z internetu zdarma.
Niektoré z množstva free programov môžete dokonca využiť ako bezplatnú a možno aj praktickejšiu náhradu za softvér, aký už máte v počítači predinštalovaný, no skončila vám naň bezplatná skúšobná doba, alebo s ním nie ste zrovna spokojní. Tieto voľne dostupné programy sú v mnohých prípadoch dokonca z hľadiska obtiažnosti pre priemerného užívateľa vhodnejšie. Pomocou nich by ste mali zvládnuť a vyriešiť konkrétne operácie bez väčších nezrovnalostí či problémov.

studio

Drahý softvér
Ľudia, ktorí na svojom počítači potrebujú vykonávať zložitejšiu prácu sú za ňu aj platení, z toho dôvodu vzniká z ich stany závislosť od komerčnejšieho a komplikovanejšieho softvéru s rozvinutými funkciami ktorý si musia zakúpiť, aby boli vo svojej práci a vývoji o krok vopred pred konkurenciou iných spoločností a ich zamestnancov. V niektorých prípadoch možno aj vopred pred svojimi kolegami. No v prípade že sa radíte k bežným užívateľom, by bolo utrácanie peňazí za takýto softvér asi trochu zbytočné, možno by ste ho ani dostatočne nevyužili a ruku na srdce, možno by sme s ním nevedli ani pohnúť.

obrazovka

Ak Vám nestačí základná ponuka
Mnohé programy dostupné na internete zdarma určite oceníme i v prípade, kedy si kúpime nový počítač a hľadáme vhodný softvér k jeho plnohodnotnej prevádzke. Operačný systém ako napríklad Windows nám však už väčšinu programov nachystal vo svojej ponuke, ale samozrejme formou stiahnutia z internetu máme možnosť skúsiť využiť aj služby iných výrobcov.

Nezařazené

About the author