Legíny tvarujúce postavu

Pravdepodobne v každom ženskom šatníku sa nájdu minimálne jedny legíny. Tento pohodlný kúsok oblečenia by nemal chýbať naozaj v žiadnej ženskej skrini. Vďaka tomu, že ide o univerzálne oblečenie, legíny sa dajú nosiť na domáce využitie, každodenné aktivity, do práce, do mesta a hocikam inam. Najrozšírenejším typom legín, ktoré nosí väčšina žien, sú klasické čierne textilné legíny. Vrátane typických čiernych legín je však možné na trhu s oblečením zakúpiť obrovské množstvo iných farieb, či už čisto jednofarebných alebo s farebnými vzormi i grafickými prvkami. Ak teda obľubujete pestré, neónové, pastelové alebo iné výrazné farby, určite si budete mať z čoho vyberať. Legíny sa okrem tisícok farebných možností predávajú aj v niekoľkých dĺžkach, od tých najkratších, cez tzv. biker shorts (cyklistické), trojštvrťové, až po dlhé legíny. Zároveň sa taktiež legíny vyrábajú aj z rôznych materiálov látky. Najviac využívaným látkovým materiálom je bavlna alebo obyčajná textília, no čoraz častejšie sú rozšírené aj koženkové legíny.

vzorované legíny

Populárne sú legíny zo špeciálnej funkčnej látky, ktoré sa nosia napríklad na cvičenie a dokážu vsiaknuť pot či zabrániť premočeniu. Určitý druh legín sa prispôsobujú ženskému telu aj svojím strihom. Konkrétne ide o tvarujúce legíny, ktoré majú špeciálny strih, vyzdvihujúci ženské krivky. Tieto tvarujúce legíny dokážu obopnúť ženské telo a opticky ho zoštíhliť.

tvarujúce legíny

Postave nie len, že dodajú krivky, ale pomôžu aj s ukrytím bruška či schovaním pár kilogramov navyše. Zároveň majú legíny tvarujúce postavu aj tzv. push-up efekt v zadnej oblasti, ktorý dokáže vyzdvihnúť a tvarovať zadok. Tvarujúce legíny sa vyrábajú z elastického materiálu, ktorý je vhodný pre všetky konfekčné veľkosti, od XS až po XL. Okrem domáceho odevu sa tvarujúce legíny perfektne hodia aj ako každodenný odev do práce či na akciu s priateľmi. Navyše legíny tvarujúce postavu, ktoré imitujú rifľovinu na prvý pohľad ani nerozoznáte od bežných nohavíc. Vďaka tomu už sa nemusíte trápiť v zväčša nepohodlných a tvrdých rifliach. Pokojne ich vymeňte za modré „rifľové“ legíny, ktoré vám zabezpečia pohodlie počas celého dňa.

About the author