Ako naučiť dieťa jesť zeleninu a ovocie

Pre deti je vhodná konzumácia ovocia aj v intervaloch medzi jedlami. Je to potrebné pre ich rastúce telo, zlepšuje pozornosť a pomáha rozvoju. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako naučiť dieťa jesť viac ovocia.

chléb

Kúpte ovocie. Vždy udržujte zásobu ovocia ! Deti majú radi si uhryznúť medzi hlavnými jedlami a jedia to, čo príde na dosah. Ak sa v kuchyni chytia čipy, budú jesť čipy. Ak nájdu ovocie, budú jesť ovocie. Hrozno, mandarínky, banány a jablká – najčastejšie vyberajú deti.

Umiestnite ovocnú vázu na viditeľné miesto. Takže kúpiť hrozno, mandarínky, banány, jablká a ďalšie sezónne ovocie a bobule, položte ich do vázy a umiestniť ho na prístupnom mieste pre dieťa, aby si mohlo vždy ovocie zobrať, keď má hlad. V ideálnom prípade by mala byť váza na očiach, na takom mieste, kde dieťa pravidelne prechádza a kde je pre neho ľahké dosiahnuť.
Občerstvenie medzi jedlami – nie je dobrý zvyk, ale ovocie medzi jedlami je dobré pre zdravie a misa s ovocím na viditeľnom mieste – dobrý spôsob, ako naučiť dieťa, niečo si zahryznúť keď je hladné.

Používajte „bezmyšlienkové“ jedlo. Pokúste sa dať dieťaťu misku nakrájaného ovocia, keď sleduje televíziu. S najväčšou pravdepodobnosťou vaše dieťa zje všetko a ani si nevšimne. Ľudia sú náchylní na „nezmyselné“ jedlo, keď jedia niečo, nevedia, čo robia. To môže viesť k prejedaniu. Ale v prípade detí môže byť „bezmyšlienkové“ jedlo použité na dobré účely.

ovocný salát

Urobte ovocie dezertom. Pokúste sa neskončiť každé jedlo dezertom, ale niekedy dvakrát do týždňa urobte špeciálnu slávnostnú slávnosť. A je lepšie mať toto sladké ovocie: ovocný koláč, ovocie so smotanou alebo jogurtom, dobre, alebo len nakrájaný ananás alebo mango. Stačí sa pokúsiť urobiť toto jedlo krásne a rafinované.
To isté samozrejme platí aj na zeleninku. Vyskúšajte, určite nemáte čo stratiť, ba naopak môžete získať to, že Vaše detičky budú ovocie a zeleninu zrazu milovať a Vám sa už nezvýši. To je ale pekná predstava, čo?

Nezařazené

About the author