Podväzok ako symbol šťastia a bohatstva

Podväzky sa nám v prvom rade spájajú so sexy spodnou bielizňou. Ich pôvodná funkcia, však bola čisto praktická. Neskôr sa z nich stal tradičný kúsok odevu všetkých neviest. Pozrime sa teda na to, aký význam zohráva tento drobný a hlavne sexy módny kúsok.

podvzaky

O erotike ani nesnívali

Podväzky pôvodne vznikli ako čisto praktická súčasť odevu. V minulosti neexistovalo, aby žena vyšla do spoločnosti bez pančušiek, alebo silónových nadkolienok. Nahé nohy sa jednoducho na verejnosti nenosili, boli určené len pre oči manžela. Podväzok teda vznikol ako praktická úchytka na ponožky, či silónové pančuchy. Je vám jasné, že v minulosti neboli tieto kúsky odevu tak pevné ako dnes. Preto nebolo ničím neobvyklým, že sa dámam neustále zosúvali.

nevěsta

Podväzky a nevesty

V dvadsiatom storočí sa podväzky stali neoddeliteľnou súčasťou outfitu každej nevesty. Prvotne spĺňali najmä praktickú funkciu. išlo však samozrejme aj o sexy doplnok. Postupom času, kedy už ženy poznali aj iné spôsoby, ako pančuchy zdržať na svojich nohách, sa z podväzkov stala silná symbolika. Svadobné podväzky sú väčšinou bielej, alebo modrej farby. v tomto smere spĺňajú funkciu „niečoho modrého“, čo by na sebe nevesta mala nevyhnutne v svoj veľký deň mať. Ďalšou funkciou podväzkov je aj ich hádzanie medzi svadobčanov. Podobne, ako kytica hádzaná medzi ženy, má aj podväzok priniesť danej osobe šťastie. Tento zvyk vznikol z inej tradície. Ľudia totiž v minulosti verili, že kúsok oblečenia, ktorá nevesta na svojej svadbe daruje niektorému zo svadobčanov, prináša šťastie. Predstavoval doslova akýsi, magický predmet.

Sexy a opäť sexy

Aj keď sa snažíme podväzky akokoľvek obhájiť, alebo im nájsť praktické využitie, povedzme si úprimne, že tento kúsok oblečenia je jednoducho sexy. Dnes natrafíte na neskutočne široká výber podväzkov, ktoré môžete pokojne ukázať svetu okolo seba, a to bez hanby. Čipkované, zdobené kamienkami, či vtipné podväzky. To všetko je dnes v móde viac než povolené.

Nezařazené

About the author