Bývanie s mačkou pod jednou strechou

Ak sa chystáte do svojho života prijať mačku, mali by ste vopred vedieť niekoľko drobností. V žiadnom prípade vás od tohto rozhodnutia nechcem odradiť. Moju lásku, k týmto zvieratám odštartoval malý „zatúlanec“ a dnes ich mám už tri. Tento článok, vás má skôr pripraviť na to, čo príde.

koťátko

Ak sa im bude chcieť vyliezť na závesy, tak to urobia. Ak sa im zapáči vaša linka, budú na ňu skákať vtedy, keď sa nebudete pozerať a verte, že kvety v črepníkoch sa pre vás stanú minulosťou.

Pri mojom prvom kocúrovi som veľmi rýchlo pochopil, že ak chcem mať aspoň trošku pokoja, musím všetko vo svojom byte zabezpečiť tak, aby sa tam nemohol dostať. Pred tým som mal napríklad v kuchyni drevenú policu s koreninami v sklenených fľaštičkách. Viete čo je z mojej obľúbenej výstavky dnes? Niekoľko triesok a črepín. Kocúr využil chvíľku mojej neprítomnosti a poličku použil ako odrazový mostík na digestor nad sporákom. Polička spadla tak nešťastne, že sa doslova rozštiepila na niekoľko kúskov. Ak sa teda rozhodnete pre mačku, musíte sa zároveň zmieriť s tým, že všetko čo pred ňou nezamknete na desať zámkov, jedného dňa rozoberie na franforce.

Pokiaľ sa chcete vyhnúť poškriabaným stenám, gauču, matracu, rozhryzeným kvetom, či papierom a ďalšej devastácie vášho príbytku, musíte svojej mačke vytvoriť dostatok priestoru. Záchod a jedno škrabadlo, však nie je dosť. Tieto zvieratá milujú výšky. ak im teda doprajte dostatok miest, po ktorých sa môžu šplhať, nebude ich až tak zaujímať vaša skriňa s oblečením a kuchynská linka.

kocour

Na záver, by som vám ešte rád poradil jednu vec. Asi sa chytíte za hlavu a poviete si, že takéto riešenie neprichádza do úvahy. Pred tým, ako sa však rozhodnete, skúste zvážiť pre a proti. Zaobstarajte si hneď na začiatok dve mačky. Asi len málokto, kto objavil pôvab týchto zvierat, ostane len pri jednom jedincovi. Hlavnou výhodou je ale to, že dve mačky sa spolu zabavia dostatočne na to, aby nebolo ničenie vášho bytu, ich hlavnou činnosťou dňa.

Nezařazené

About the author