Svetový deň vody

Voda je našou každodennou súčasťou. Pijeme ju, sprchujeme sa v nej, splachujeme, jeme ju v rôznych podobách a je súčasťou nášho tela. Nie je možné, aby sme bez nej prežili. Preto sa každý rok vyhlasuje svetový deň vody. Aby sme si pripomenuli, aká je pre nás dôležitá a to, že by sme ju mali šetriť, pretože nikdy nevieme, či nám raz práve to neušetrené množstvo nebude chýbať.
O šetrení vody by sa dalo napísať stovky kníh a stále by sme nevyčerpali túto tému (studnicu nápadov). Voda, sama o sebe nie je ničím špeciálnym. IBA je pre nás nenahraditeľná. Človek dosť rýchlo ostáva bez vody dehydrovaný. Hovorí sa, že dehydrovaný je už vtedy, keď pociťuje smäd. Môžeme s týmto tvrdením aj súhlasiť, aj nie. Záleží na každom z nás. Ale na pitný režim by sme mali pamätať. Aj keď idete darovať krv musíte dostatočne veľa piť, aby ste nemali zahustenú krv. A nestačí piť len ráno pred odberom, ale aj počas predchádzajúceho dňa. Nie veľa naraz, ale po dúškoch.

vodopád

Vodu by sme si mali šetriť. Je množstvo tipov na internete, ale isto aj od známych dostanete rôzne rady na šetrenie vody. Najlepšie by bolo, keby sa všetci na svete zúčastňovali tohto šetrenia. Ale to asi nikdy nedosiahneme, pretože svet je dnes dosť sebecký. Ale to nevadí, začať môžete aj od seba a nielen vo svetový deň vody. Veď ten je už aj tak za nami. Práve preto tento článok píšem aj v inom dátume ako je svetový deň vody. Myslieť treba na to stále a pripomenulo sa vám to 22. marca a teraz to pripomeniem ešte aj ja. Dúfam že úspešne. Snáď ma nesklamete a budete šetriť vodou. Nie s vodou ale vodou. Je to neobnoviteľný zdroj, tak si dávajme naňho pozor.

voda

Nezabúdajte na tieto slová, ktoré ste si práve prečítali. Voda je pre náš svet nesmierne dôležitá a keď jej nebude, až vtedy si uvedomíme, čo sme stratila. Žiadna kofola ani fanta nám to nenahradia.  

Nezařazené

About the author