Nové smartfóny Lenovo vás prekvapia svojou nízkou cenou

Smartfóny sa v dnešnej spoločnosti stávajú samozrejmosťou, no treba poukázať na to, že máme na výber z viacerých cenových kategorií, predsa nie každý si môže dovoliť napríklad produtky od Apple za cca 500 či 600 eur. Navyše ak zvážime, že sympatické smartfóny stoja cca 200 Euro, či dokonca niektoré od značky Lenovo okolo stovky.  Práve tým „stovkovým“ od známej značky Lenovo sa budem v tomto článku venovať. Zbadáte, že ide o relatívne kvalitnú voľbu vo viacerých smeroch aj napriek nižšej cene.

cena

Pritom ide o nové modely na trhu s pomerom strán 18:9.
Výnimkou nie je ani model Lenovo S5 so svojim 5, 7 palcovým displejom a rozlíšením v skvelej podobe Full HD. Zaužívané štvorjadrové procesory sú tentokrát vymenené za osemjadrové Snapdragon s výkonom 2 GHz, čo je oproti predchádzajúcim modelom výkonnostný posun vpred. Týka sa to vlastne aj ukazovateľa operačnej pamäte RAM, ktorá po novom dosahuje výkon 3 GB. Ako je to s úložnou pamäťou? Máme na výber kapacitu pamäte flash s kapacitou 64 alebo 128 GB, zariadenie podporuje čítačku microSD. Smartfón disponuje i v poslednej dobe žiadanou funkciou selfie kamery s hodnotou 16 Mpx a okrem toho monochronickým a LED RGB fotoaparátom, obe 13 Mpx. V zariadení je predinštalovaný operačný systém Android verzia 8.0. Cena tohto smartfónu je cca 130 eur.

okay

Na trhu je však aj druhá novinka, Lenovo K5. Tento mobil je svojou obrazovkou totožný s prvým modelom, no rozlíšenie dosahuje „len“ možnosť HD +. Na mobilné zariadenie ale aj tak pekná kvalita obrazu. Aj v tomto prípade vravíme o osemjadrovom procesore, no s o niečo menším výkonom 1,5 GHz, čo ale nie je žiadna katastrofa, solídny výkon. Operačná pamäť RAM je shopná výkonu takisto 3 GB, úložné miesto flash má kapacitu 32 GB a zariadenie rovnako disponuje čítačkou na SD karty. Fotoaparát je 13 Mpx a takisto LED s bleskom, predná selfie kamera je tu takisto, má hodnotu 8 Mpx. Operačným systémom je spoľahlivý a tiež relatívne nový Android verzia 7.1. Lenovo K5 stojí cca 120 eur, niektoré typy len okolo 100 eur

Nezařazené

About the author