Každý kút je možné osvetliť LED -kami

Najskloňovanejším pojmom v oblasti svetiel je LED technológia, ktorá nám slúži už niekoľko rokov. Vďaka nej dokážeme svietiť úspornejšie a ohľaduplnejšie k životnému prostrediu. Osvetlenie domácností alebo pracovísk či vonkajších priestorov je tak zabezpečené kvalitným a moderným typom zdrojov svetla.

dve žiarovky

LED technológia je považovaná za to najlepšie, čo momentálne v osvetľovacej technike existuje. Halogénové svetlá vymieňame za tieto kvalitné LED-ky, ktoré sa vyznačujú energetickou šetrnosťou, ekologickosťou, dlhou životnosťou a väčšou variabilnosťou ako to bolo pri klasických halogénových svietidlách. Výkonom sa dajú porovnať so svojimi predchodcami a napriek tomu, že led svetla ich považujeme za doplnkové osvetlenie, dokážu nahradiť aj hlavný zdroj svetla. Využívame ich v interiéroch, ale aj na osvetlenie exteriérových plôch ako sú parkoviská, garáže, dvory či záhrady a podobne.

Vstupné investície do LED technológie sú o niečo vyššie ako pri klasických svetlách, ale ich návratnosť je naopak rýchlejšia. Navyše, disponujú niekoľkými benefitmi ako je možnosť umiestnenia aj do priestorov, kde to doposiaľ nebolo možné, dokážeme nastavovať ich intenzitu svietenia, zvoliť si farebný odtieň podľa momentálnej potreby či nálady a tiež nastaviť si plynulé prechody z jedného odtieňa na druhý.

pošta, budova

Na trhu od roku 2011 funguje firma LEDprodukt s.r.o., ktorá všetky tieto LED svietidlá ponúka na predaj na Slovensku, ale aj v Čechách. Patrí k popredným distribútorom LED produktov, ktoré majú široké spektrum druhov a typov osvetlenia a príslušenstva k nemu, zákazníkom poskytnú aj poradenstvo a venujú sa aj testovaniu nových výrobkov, aby každému záujemcovi ponúkli len kvalitné a vyskúšané výrobky s najvhodnejším ponúknutým riešením. LED svietidlá totiž nemusia osvetľovať len interiéry, ale aj fasády domov či historických pamiatok, billboardy alebo vitríny a podobne.

About the author