Vecnosť mužov a emócie žien

Muži a ženy sa prvých šesť týždňov po narodení vyvíjajú rovnako a to aj napriek tomu, že žena má genetickú výbavu XX a muž má genetickú výbavu XY.

Až po šiestich týždňoch príde k veľkej zmene, kedy do chromozómu Y zasiahne gén SRY a budúci muž sa začína vyvíjať mužským smerom, v puberte to potom naštartuje testosterón a ďalšie gény, ktoré sú zodpovedné za správanie mužov, tak odlišné od žien.

Na to, aby sme vedeli správne komunikovať, potrebujeme byť múdri, vzdelaní a vedieť o vzájomných rozdieloch medzi mužmi a ženami čo najviac.

man-2933984_640

Určite Vám v tomto poznaní pomôže publikácia Muž je vlastne nedokonalá žena Juliacizova, ktorá Vám na praktických príkladoch zo života ukáže, ako vyjadriť svoje pocity, ako zvládnuť rozdielny uhol pohľadu a ako vytvoriť harmonickú dvojicu.

Muži majú vďaka svojej genetickej výbave racionálnejšie myslenie, agresívnejšie správanie, sú prelietavejší, majú viac fyzickej sily a málokedy správne rozumejú ženským emóciam.

Na rozdiel od žien sú ale vecnejší, majú menej emotívne uvažovanie a ľahšie riadia a rozhodujú.

Skúsená a múdra žena by mala rozpoznať rozdiely v správaní skôr ako muž, mala by zachovať chladnú hlavu aj situácii, keď sa napríklad muž obzrie za atraktívnou ženou a mala by v danom okamihu vedieť správne zareagovať tak, aby jej muž porozumel a pochopil, že daná chvíľa bola pre ňu skutočne nepríjemná.

Skúsenosti autorky, jej nadhľad a najmä návody na riešenie každodenných situácií v živote muža a ženy Vám v mnohom uľahčia vzájomnú komunikáciu, predídete zbytočným nedorozumeniam a pochopíte, že riešiť veci správnym štýlom nie je až tak ťažké.

woman-1979272_640

Nájdite si chvíľku pre seba a nechajte sa inšpirovať múdrosťou skúsených, zamyslite sa aj nad ich postojmi a načerpajte z nich skúsenosti. Určite Vám pomôžu a obohatia nielen Vás, ale aj Vášho partnera. Uvidíte, že rutina života bude jednoduchšia a výrazne krajšia.

About the author