950 000 Euro ostrihaných na malé kúsky, len aby rodina nič nezdedila!

Človek má možnosť žiť v tomto živote relatívne veľa rokov. Celý život sa snažil mať prístup k peniazom. Niekto ich získal viac, iný menej, no každopádne na staré kolená po väčšine ľudí zostane určitý majetok. A ako sa vraví, peniaze po smrti potrebovať nebudeme. Odchádzame do druhého, krajšieho a rozumnejšieho sveta, peniaze budú potrebovať tí, ktorí tu zostávajú. Práve preto ich chceme odkázať tým najbližším. Je to to posledné, čo pre nich môžeme spraviť. No možno by ste sa čudovali, ako niektorí ľudia v tejto otázke odkázania majetku uvažujú a akú hlúposť dokážu pred smrťou spraviť. Ale ktovie, možno na to mali dôvod. Čo si myslíte Vy?
asijská babička

I.        V prvom, stručnejšom prípade, disponovala jedna staršia žena miliónmi. Možno aj kvôli takému majetku mala dlhé roky so svojou rodinou spory, prestali udržovať priateľský kontakt. Ak už, rozhovory boli len formálne, alebo o problémoch, financiách,… No staršia žena nebola tak úplne sama a každým znenávidená. Ostal pri nej jeden verný a dlhoročný kamarát, ktorému odkázala všetky svoje milióny a právnici mu ich po jej smrti aj dali. Ten kamarát bol však jej pes. Viete si predstaviť tie nervy pozostalých? Asi babu preklínajú dodnes.
sušení peněz

II.      V tomto druhom prípade však peniaze nezdedil ani psík. A nie, peniaze neputovali ani na charitu, čo by bol však úcty hodný skutok. No nie, 950 000 Euro, ktorými babka disponovala, zatiaľ neprišli k nikomu. 85 ročná Rakúšanka zvolila iný smer. Takúto sumu v hodnote papierových bankoviek babka pre smrťou ostrihala s nožnicami! Bola v domove dôchodcov a pri upratovaní sa našli ostrihané bankovky v takejto sume. Zrejme tých chcela dať najavo, že jej peniaze si nezaslúži nik. Národná banka Rakúska však vyhlásila, že ak sa preukáže totožnosť rozstrihaných peňazí, tak rodine pošlú takú istú sumu v nepoškodenej podobe.


Nezařazené

About the author