Sprievodca mestom Pattaya

Jeden z najznámejších stredísk v Thajsku, pokrytý legendami o „hrôzach“ Volkin Street, s mnohými drahými hotelmi, nákupmi a reštauráciami.
Faktom je, že je vhodné žiť v Pattaya dlhú dobu – mnoho obchodov a nákupných centier, zábava pre každý vkus, blízkosť hlavného mesta a pamiatok centrálneho Thajska, krásne biele piesočné pláže v blízkosti Pattaya. Najbližšie sú Military Beach, pláže ostrova Koh Lan, Samet, atď. V Pattayi a okolí sa nachádza mnoho veľkých hotelových komplexov, kde operátori predávajú poukážky za dobrú cenu.
Centrálna pláž je skôr promenáda. Len málo z Vás bude chcieť plávať v mori, pretože pláž a more samotné sú špinavé, plus veľa ľudí a lodí. Ale celý nočný život je práve tu. Na centrálnej pláži (na ľavom konci) je mólo s trajektom na ostrov Koh Lan, kde sú pláže oveľa lepšie ako pláže Pattaya. A cesta trvá len polhodinku.

moře

Ako si vybrať hotel alebo dom?
V Pattaya je obrovské množstvo hotelov pre každý vkus a rozpočet. K dispozícii sú veľké hotelové komplexy s bazénmi a kaviarňami, ktoré sa v zásade nedá odísť. Napríklad populárne je Cozy Beach. Tam sú tiež viacpodlažné byty pre dlhodobý prenájom. Existuje tiež mnoho domov, ale sú umiestnené bližšie k moru na severe, v oblasti Naklua a Wongamat Beach. V centre a na Jomtien sú demokratické penzióny.

zábava

Všeobecne platí, že bývania je naozaj veľa a vo všeobecnosti je to lacné, takže Pattaya je tak populárna u turistov, ktorý tu chcú stráviť viac času. Tí, ktorí prichádzajú na dovolenku za zábavou, party a nakupovaním, sa zvyčajne usídlia v centre mesta. Je tu veľa bývania od pomerne lacných penziónov až po elegantné reťazce Holiday Inn a Hilton. Centrum je vhodný pre krátke dovolenky, kedy je potrebný prístup k zábavnému a nočnému životu.
Pamätajte si: v Pattaya nie je žiadne letisko. Dokonca aj Utapao, ktoré sa nazýva letisko Pattaya, je skutočne vzdialené 40 kilometrov.

Nezařazené

About the author