Nový VLC Media Player poskytne samé skvelé novinky, ako aj možnosť sledovať formou VR

 Pokiaľ máte počítač, vaša multimediálna zábava sa nemohla začať bez prehrávača VLC  Media Player. Isteže existuje aj niekoľko iných potenciálnych multimediálnych prehrávačov, no VLC je skrátka odporúčanou voľbou a univerzálnym riešením, ktoré sa stalo akousi samozrejmosťou. Tento softvér si totiž poradí s väčšinou multimediálnych súborov, ako aj titulkami a jeho ovládanie je dostatočne praktické či už k pozeraniu videí alebo k prehratiu hudobných súborov.

kužel

Je ale pravda, že VLC Media Player je tu s nami už neuveriteľných 18 rokov (vyše) a v poslednej dobe máme na výber aj stále pokrokovejšie prehrávače z rúk konkurencie, ktoré poskytujú zaujímavé nástroje, prakické ovládanie a širokú škálu formátov takisto. A z tohto dôvodu vám predstavím skvelú novinku a informáciu, ktorá váš pravdepodobne poteší.

VLC Media Player príde s novou verziou a viacerými inovatívnymi zmenami
Podľa všetkého sa zdá, že VLC sa stane opäť revolučným a o začne udávať krok vpred. Viditeľná zmena sa bude týkať užívateľského rozhrania a to najmä v prípade Windowsu 10. Nová podoba sľubuje sympatickú jednoduchosť a mierny nádych modernosti.

film

Zaujímavé sú však hlavne funkcie, pričom zostane obľúbená mediálna knižnica, na ktorú si zvykli užívatelia Androidu. Táto funkcia, ako aj nová verzia VLC 4.0 bude kompatibilná aj s iOS, no nespustíte ju na starších platformách Windowsu a ani na staršej verzii macOS. V prípade Androidov vravíme minimálne o verzii 4.2 a z pohľadu iOS o verzii iOS 9.

No každopádne musíme venovať pozornosť hlavne novej  funkcii VR, respektíve možnosti sledovať bežné videá formou virtuálnej reality. Táto funkcia by mala fungovať pri každom filme či videách bežného zobrazenia 2D.  K tomuto zážitku však budete potrebovať špeciálne VR okuliare, napríklad HTC Vive. Určite nezabudnime spomenúť ani širšiu podporu formátov, ktorá sa rozšíri o WebM, WebVTT a HEIF, takisto bezchybné dekódovanie do populárneho formátu AV1.

Nezařazené

About the author