Buďte šťastná

Ženy majú vždy pocit, že by mali urobiť niečo pre seba. Keď to nerobia, stávajú sa nervóznymi a aj keď tvrdia, že vlastne robia všetko len pre dobro iných ľudí, každého by otravovalo, keby nevedel urobiť niečo pre seba. Keby nevedel urobiť nič pre seba a všetko by robil len pre druhých. My ženy sme na to naozaj expertky, pretože väčšinou robíme všetko pre spokojnosť druhých ľudí a na seba tak trochu kašleme. Chceme, aby bolo všetko super. Varíme jedlá, ktré nám nechutia iba preto, lebo všetkým okolo chutia. Pečieme koláče, ktoré sú komplikované. Deťom a aj mužovi splníme všetko, čo im vidíme na očiach.

anděl
 
Kto by bol s takýmto životom spokojný?
Je jasné, že je to hlúposť a že musíme robiť veci, ktoré sú pre nás dôležité, aby sme sa tešili zo života a zo všetkého, čo nám prináša. Možno to na začiatku znie ako klišé a nechceme sa tým príliš zaoberať, no v konečnom dôsledku to naozaj takto je a práve preto by sme mali mať na pamäti to, že ak na seba nebudeme myslieť my, nikto iný na nás myslieť nebude. To je jednoducho fakt, na ktorý vždy musíte myslieť, pretože toto je dôvod, prečo sú veci presne tak, ako by mali byť.

klobouk
 
Ak sa chcete zamerať na veci, ktoré vás bavia
Žena má rôzne veci, ktoré ju naozaj napĺňajú, ale len málokedy sa dostane k tomu, že ich môže aj naozaj reálne a naplno robiť. Verte tomu, že aj keď možno máte pocit, že na to máte, v konečnom dôsledku sa vlastne len zamotávate do všetkého, čo robíte, ale robiť by ste v konečnom dôsledku nemuseli. Myslite na to, že všetko okolo vás je dôležité a má to svoj vlastný a neodmysliteľný dôvod. Ste žena. Potrebujete pozornosť. A to je jednoznačne niečo, na čo sa vždy musíte zamerať a vždy na to musíte myslieť, pretože nech sa deje čokoľvek, maličkosti tvoria všetko okolo vás. A práve to je niečo, čo je naozaj podstatné. Robte všetko, čo môžete. Hlavne pre seba.

Nezařazené

About the author