Malý prázdninový rybár

Psychologické hľadisko
Športový lov rýb je aktivitou, ktorá mládež odtrhne od žmúrenia na displeje mobilov a inej zábavnej elektroniky. Posedenie na čerstvom vzduchu im poskytne iný pohľad na svet, v malebných zákutiach prírody objavia čaro divočiny a svoj kľud.
Je vhodné pre deti, ktoré majú pohybové problémy, pretože mnoho lokalít je dostupných autom a pri dozeraní na svoje dielo nemusia vydávať veľa energie. Naopak, pre deti, ktoré zvyknú byť až príliš energické, vniká priestor na mentálny tréning. Neočakávajte, že dieťa obsedí na brehu niekoľko hodín vkuse. Odmenou pre Vás aj Vaše dieťa budú nové zážitky a utuženie rodinných pút.

rybářství

Nenechajte nič na náhodu
Rybárčenie môže byť vzrušujúce a zábavné, ak sa Vám darí chytať jednu rybku za druhou, ale buďte pripravení na všetky alternatívy. Pri pomalšom tempe si skráťte čas rozhovorom o rôznych uhloch, typoch návnad a druhoch rýb. Naučte ich ako zaobchádzať s rybami, uspokojte ich zvedavosť a dovoľte im dotknúť sa ich. Dávajte pri tom pozor na deti aj ryby, vráťte ich rýchlo do vody.
Udržiavajte pozornosť detí zaujímavosťami o okolitej prírode, vtákoch, zvieratkách, urobte si piknik, zahrajte si krátku hru. Na začiatok voľte kratšie časové intervaly a ak sa karta neobráti po 2-3 hodinách, vyberte sa radšej na prechádzku.

Choďte pripravení
Na začiatok overte platnosť alebo si zakúpte nové rybárske lístky a povolenia na rybolov. Skontrolujte stav svojho rybárskeho náradia. Ak ste začínajúcimi rybármi, objednajte udice, navijáky, vlasce, háčiky, nástrahy a iné náčinie cez internet – výber je väčší a ušetríte.

prut

Vyberte prvú lokalitu tak, aby bola relatívne bezpečná, dostupná a mali ste mobilný signál. Vhod Vám padnú zaujímavosti v okolí, atrakcie, blízkosť reštauračných zariadení alebo požičovňa člnov.
Ráno skontrolujte predpoveď počasia, pre deti sú vhodné teplé suché dni. Zbaľte pre istotu náhradné oblečenie a deky, repelent, ochranu proti UV, antibakteriálny gél a obrúsky, dostatočné množstvo tekutín a jedla.
Nezabudnite pribaliť najdôležitejšiu vec – dobrú náladu. Deti by mali chápať, že ich beriete na výlet za odmenu, nie za trest a pripravte si tímového ducha. Hlavným cieľom výpravy je, aby sa deti zabavili a mali o čom nadšene rozprávať.

Nezařazené

About the author