Spotify znovu zakazuje zdieľanie rodinného plánu tým, že žiada o lokalizáciu používateľa.

Spotify zakazuje zdieľanie rodinného plánu – opäť. Podľa nového súboru podmienok pre plán, ktorá firma zverejnila v auguste, Spotify teraz vyžaduje, aby majiteľ primárneho účtu a všetci ostatní v pláne preukázali, že sa zdržiavajú na tej istej adrese, ktorú teraz potvrdí. Z času na čas požiadaním používateľov o overenie svojich adries, ako ich zistil CNET.Spotify logo..jpg
Nie je to prvýkrát, čo sa spoločnosť Spotify pokúsila zakročiť proti zákazníkom, ktorí využívajú zdieľania rodinnej služby. Firma minulý rok poslala podobné upozornenie, v ktorom požiadal používateľov, aby potvrdili svoje presné súradnice GPS, ale test sa skončil krátko na to, čo sa týkalo otázok ochrany osobných údajov.
Teraz je o niečo menej invazívna verzia politiky neoddeliteľnou súčasťou zmluvných podmienok používania rodinnej služby.
Ako sa uvádza v poznámkach giganta, zdieľaný  skupiny, ktorý stojí 15 dolárov a umožňuje šiestim užívateľom prístup k prémiovej službe, je určený iba pre „skupinových príslušníkov s bydliskom na rovnakej adrese.“ Nové účty budú musieť overiť svoju adresu pomocou služby Google Maps, a SP „môžu z času na čas požiadať o opätovné overenie“ vašej domácej adresy. Ak tieto kritériá nesplníte, všimne si aplikácia, že váš rod pln môže sa ukončiť alebo sa pozastaví.
Stále nie je jasné, do akej miery bude gigant vykonávať tento druh overenia účtov alebo či skutočne plánujú zrušiť účty, ktoré porušujú geografické limity. Nové podmienky však hovoria, že môžu.Aplikácia Spotify..jpg
Zdieľanie rod pln očividne stojí veľa peňazí. V správe firmy Billboard z minulého roka sa uvádza, že takmer polovica všetkých streamingových zákazníkov využíva rod pln, ktoré sú na jedného užívateľa lacnejšie ako štandardné individuálne funkcie na 8 eur mesačne.
Tým, že aplikácia zakazuje členov rod funkcií, ktorí nežijú v rovnakom dome, pravdepodobné dúfa, že ich privedie k tomu, aby platili za svoje vlastné predplatné, namiesto toho, aby sa starali o funkcie svojho starého spolubývajúceho z celej krajiny. Existuje však možnosť, že títo zákazníci môžu byť nasmerovaní na miernejší rod službu konkurenta, ako napríklad Apple Music alebo Tidal, ktorý nevyžaduje overenie polohy.

About the author