Na čo si dať pozor pri návšteve arabskej krajiny?

Pri výbere letnej dovolenky je hlavným kritériom destinácia, ktorú chceme navštíviť. Pláže a more je pri výbere veľmi dôležité, no často krát chceme počas dovolenky vidieť aj kus iného sveta a je dôležité, aby krajina do ktorej cestujeme, vedela poskytnúť cestovateľom aj zážitok z ich krajiny. Preto sa mnoho ľudí čoraz viac snaží navštíviť krajiny arabského sveta. Najčastejšie navštevovanými arabskými krajinami počas dovolenkovej sezóny sú najmä Egypt, Omán, Tunisko, ale aj Spojené arabské emiráty. Arabská kultúra týchto krajín sa nedá porovnať s kultúrou Európy. Zvyky a povinnosti sa rozchádzajú takmer vo všetkom. To čo musia dodržiavať miestny obyvatelia kvôli náboženstvu a zvyklostiam samozrejme nie vždy platí aj pre cudzincov. Na čo si však dávať pri návšteve arabských krajín pozor?

arabské krajiny

Oblečenie.

Burka či hidžáb sú povinnou výbavou žien takmer v každej arabskej krajine. Zatiaľ čo arabské ženy sú povinné nosiť voľné šaty, ktoré neobopínajú ich telo, zahaliť si nohy a ruky a na hlave mať závoj, cudzie ženy takto oblečené chodiť nemusia. Dajte si však pozor na svoj odev pri návšteve pamiatok či náboženských miest. Aj keď nie ste miestna minimálne ruky, ramená a nohy musíte mať zahalené dlhými šatami. Krátke tielko a šortky sú dovolené na pláži či hoteli.

arabské krajiny

Čo sa jedla týka, Arabi nejedia bravčové mäso. Najobľúbenejším mäsom v týchto krajinách je baranina. V prípade cudzincov sú však pohostinní a prejav úcty je ponúknuť cudzincom malé občerstvenie v podobe čaju alebo kávy. Odmietnutie takejto ponuky by sa považovalo za neslušné. Arabská kultúra je vo väčšine prípadov plná rozdielov a vlastných pravidiel. Vy ako návštevník takýchto krajín počas dovolenky nemusíte mať strach. Arabi sú dobrosrdeční a na návštevníkov z iných krajín zvyknutí. Pokiaľ ich niečím vyslovene neurazíte, budete sa cítiť veľmi príjemne.

About the author