Ako správne farebne zladiť obývaciu izbu

V obývačke ľudia často krát trávia svoj voľný čas s rodinou, priateľmi, oddychujú či iba tak pozerajú televíziu. Preto je veľmi dôležité, aby táto miestnosť vyžarovala pokoj a príjemnú atmosféru. Hlavný však nie je nábytok, ale farby, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou nášho domova.

Pred výberom ideálnej farby zvážte zopár faktov

pokoj

· Svetlá obývacia miestnosť

Pri svetlých obývacích izbách, kam preniká dostatok slnečných lúčov nemaľujte svetlými farbami, ako napríklad oranžovou alebo žltou. Ideálnymi farbami pre svetlé izby sú hnedá, sivá, svetlosivá, svetlozelená alebo svetlomodrá.

· Tmavá obývacia miestnosť

V takýchto obývacích miestnostiach môžete siahnuť po svetlých farbách v pútavých odtieňoch, ako napríklad žltá, oranžová, bordová, škoricová, či dokonca baklažánová. Tieto farby možno miestnosť opticky zmenšia, ale o to viac ju zútulnia.

obývák

· Malá obývacia miestnosť

Ak je izba malá, jednoducho ju presvetlite príjemnými a teplými farebnými tónmi, ktoré budú vyžarovať pocit tepla, ale miestnosť nebudú zmenšovať. Čo sa týka nábytku, platí tu pravidlo, že niekedy je menej viac. Preto sa nesnažte do nej vopchať čo najviac nábytku.

· Veľká obývacia miestnosť

Keď máte veľkú miestnosť dá sa samozrejme krásne vyhrať s farbami stien, ale aj s nábytkom. No aj tu to netreba zbytočne preháňať. Ak budete zbytočne kombinovať sýte a veľmi výrazné farby, miestnosť môže pôsobiť až depresívne. To isté platí aj pri nábytku, ten môžete zvoliť masívnejší a väčší, ale netreba to veľmi preháňať.

Doplnky v obývacej miestnosti

Neodmysliteľnou súčasťou každej izby, nielen obývačky sú samozrejme rôzne doplnky. V móde sú momentálne rôzne farebné prevedenia stien, ktoré sa často vyskytujú v minimalistickom interiéri. Ďalšími veľmi obľúbenými farbami sú sivá bledo béžová, ktoré sa objavujú aj na nábytku aj stenách.
Sedacie súpravy v svetlých odtieňoch, ktoré sú v kombinácii s čiernou, bielou a sivou sa v našich obývačkách objavujú veľmi často. Teraz je však už všetko na vás, aké farby či kombinácie sa vám páčia.

Nezařazené

About the author