Najlepšie miesta na výlet v Altaj


Kedy ísť do Altaj?
Celoročne môžete cestovať po celom Altaj, ale:

  • V zime, samozrejme, je tu chladno, ale báječne krásne, pretože všetko je v snehu. V horách sú možné lavíny a prechádzky pozdĺž nich stojí za to vidieť,
  • Na začiatku leta je to dobré, ale je tu veľa kliešťov. 
  • V podhorí Altaj je mnoho rekreačných centier (Chemal, Lake Teletskoye, atď) a je to dobré po celý rok.
  • Najlepší čas pre pešiu turistiku a cestovanie po Altaj:  august – september, kedy môžete dokonca ísť do náhornej plošiny Ukok (menej vody) a je tu najmenej zo všetkých kliešťov.

skály
Čo je dôležité vedieť o cestovaní v Altaj:

  • V turistickej Altai (Chemal, Teletskoye) je veľa turistov, ale aj veľa vybavenia. Dostať sa sem je jednoduché.
  • Najzaujímavejšie miesta Altaj sú tam, kde autobusy nechodia a tam sú veľmi, veľmi zriedkavé auto výlety (nie každý deň), riedko tu sú domy s miestnymi pastiermi. Na takých miestach môžete čiastočne vystúpiť na terénnych vozidlách, alebo sa pešo prejsť.
  • Zjazdovka v Altaj je skvelá. Môžete vidieť veľa krásnych a rôznych miest.

řeka
Prielom ľadovca Sofie
Vo všeobecnosti, z dediny Beltir, môžete ísť do rôznych roklín a sú krásne. Na ľadovec Sofia sa dostanete na jeseň. V zime je veľa snehu a na začiatku leta je v rokline príliš veľa vody.
Oblasť Teletskoye jazera
Na jazero sa dá prejsť z dvoch strán. Pre tých, ktorí sa nezaujímajú o jednoduché cesty – južné pobrežie jazera Teletskoye, ku ktorému sa môžete dostať cez priechod Kathu-Yaryk a dolinu rieky Chulyshman. Cesta je dosť únavná, ale ten výhľad stojí zato. Na brehu sú domy, v ktorých môžete zostať, alebo si postaviť stan vedľa.
Modré jazero v blízkosti ľadovca Aktru
Blue Lake je základňa pre horolezcov vystupujúcich na vrchol alebo ľadovec Aktru. Úžasné miesto, ktoré stojí za prechádzku od základne Aktru. Výstup trvá 4-5 hodín pokojnou chôdzou.
 

Nezařazené

About the author