Na pultoch predajní sa objavil Winabis: víno, ktoré obsahuje marihuanu.

Omamné látky či drogy sú téma, ktorou sa odborná verejnosť zaoberá už dlho. Ich negatívny vplyv na zdravie človeka je podľa doposiaľ dostupných znalostí neodškriepiteľný, no horúcou témou posledného obdobia je marihuana a jej účinky s možnými benefitmi pri liečení a úľave pri niektorých ochoreniach.
Užívanie tejto ľahkej drogy nie je všade beyproblémové
V niektorých krajinách je užívanie marihuany na liečebné účely povolené, niekde je úplne dekriminalizovaná. Jej vlastnosti sú predmetom sporu, ktorý vedú odborníci s lekármi a širokou verejnosťou. Základom je tvrdenie, že v presne určených dávkach dokáže pomôcť chorým s ťažšími diagnózami, znižuje neznesiteľné bolesti, a preto sa aj ďalšie krajiny rozhodli legalizovať jej užívanie pod lekárskym dohľadom.

marihuana.jpg
 
Sauvignon s nádychom konope
Novinkou, ktorú predstavila londýnska spoločnosť Firebox, určite ulahodí všetkým milovníkom vína a hlavne konope. Na trh totiž prišla s produktom, v ktorom sa spája unikátna kombinácia týchto dvoch, obidvoch však návykových, látok. Vyrobila víno odrody Sauvignon Blanc a vmiešala doňho marihuanu. Tento nápoj aj príznačne pomenovala “Winabis“.

víno.jpg
 
V tomto prípade úplne legálne
Winabis sa vyznačuje sýtozelenou farbou, obsah alkoholu v ňom je 9,5% a THC sa v ňom nachádza menej ako jednu stotinu percenta. Do predaja sa dostal 7. decembra 2018 a jednu fľašu si kúpite za 20 libier, čo je asi 22,50 eur. Milovníci vína a „marišky“ však po ochutnaní tohto nápoja zistia, že očakávané účinky konope sa nedostavia. Víno je spojením chute šťavnatých broskýň, hrozna so stredne sladkou chuťou a jemnou dávkou nádychu marihuany. Celý výrobok je absolútne legálny, jeho požitie vás „nevystrelí“, pretože obsah látok, ktoré by niečo také spôsobili a bežne sa nachádzajú v tejto rastline, a to sú CBD a THC, je v nápoji takmer mizivý. Takže, chvalabohu (alebo bohužiaľ?!) žiadne zhúlenie požívateľom Winabisu nehrozí. Ako sa vyjadrili predstavitelia firmy, kde sa vyrába, s kľudným svedomím si ho môžete vychutnať aj počas vianočných sviatkov.

Nezařazené

About the author