Na čo si dávať pozor pri kúpe ojazdeného auta

Ojazdené auto do nášho rozpočtu zasiahne omnoho menej. Práve preto veľa ľudí, siaha po tejto možnosti. Vozidlo, ktoré má už svoje odjazdené, nemusí byť vôbec zlou voľbou. Je však ale potrebné, nenaletieť na sladké rečičky súkromného predajcu.

veterán

  • V prvom rade vyhľadávajte a reagujte iba na seriózne inzeráty. Je úplne jedno, či na nich natrafíte na internete, alebo novinách. Ponuka, by mala obsahovať celé meno predávajúceho, telefonický kontakt, fotografie automobilu a hlavne presnú sumu, poprípade aspoň isté rozhranie. Cena dohodu je totiž veľmi široký pojem. Niektorí predajcovia si však nemusia uvedomiť, ako takáto informácia na prípadných kupcov môže pôsobiť. Preto dotyčnému zavolajte. Ak vám však nebude schopný uviesť aspoň približnú sumu, ani vtedy, s celým procesom kúpy radšej nepokračujte.

  • Nikdy nekupujte auto na diaľku. S predávajúcim si dohodnite schôdzku a vozidlo si dobre prehliadnite. Určite trvajte aj na skúšobnej jazde. Ak nie ste v tejto oblasti doma, vezmite si so sebou niekoho, kto o autách čo to vie. Nie je nič zvláštne ani na tom, ak budete chcieť s autom navštíviť svojho automechanika. Môžete sa uňho zastaviť pri spomínanej skúšobnej jazde.

  • Pred kúpou si vyžiadajte všetky potrebné doklady. Nezabudnite ani na list vlastníctva. Inak by ste mohli zaplatiť za niečo, čo by od vás niekto tretí chcel naspäť. V technickom preukaze si zároveň viete skontrolovať, koľko majiteľov už vozidlo malo. Pred tým, ako dotyčnému odovzdáte peniaze, nezabudnite na uzavretie kúpnopredajnej zmluvy. Verte, že sa tým vyhnete nemalým problémom.

autoservis

  • Technický stav auta je najdôležitejší. Garážované vozidlo, s ktorým jeho predošlý majiteľ pravidelne navštevoval autoservis, je určite lepšou voľbou, ako vrak odstavený za domom. Všimnite si aj prejazdené kilometre. Mnoho ľudí si myslí, že čím menej auto jazdilo, tým bude v lepšom stave. To však nemusí byť pravda. Automobil je veľmi podobný ľudskému telu. Športovec na tom bude jednoducho vždy lepšie, ako obézny lenivec, ktorý nevstane z gauča.

Nezařazené

About the author