Ateliér u vás doma veľmi jednoducho

Na vytvorenie vlastného ateliéru budete potrebovať tieto najzákladnejšie veci, aby ste sa v priestore kde budete oddychovať a tráviť voľný čas cítili príjemne a spokojne. Veď kto vie, možno sa v budúcnosti z vašej vášne pre maľovanie obrazov alebo fotografovanie, stane práca, ktorá vás bude živiť a mať doma ateliér pripravený na túto prácu, nie je nikdy na zahodenie.
jídelní kout

Stôl

Za stolom sa nielen dobre kreslí, ale musíte myslieť aj to, že ho nebudete využívať len na to. Pri maľovaní si na neho môžete odložiť potrebné veci na tvorbu obrazu ako sú štetce, farby, handričky. Ak budete chcieť vo svojej miestnosti oddychovať položíte si na neho čaj, kávu a prípadne aj iné občerstvenie. Nepodceňujte preto výber stola.

Poličky

Sú dôležité na uskladnenie veci. Pri maľovaní si na ne uložíte štetce, misky na vodu, handry, farby – olejové, temperové alebo vodové, ceruzky, farbičky, výkresy, plátna a iné veci ktoré pri tvorbe obrazu používate. Pri maľovaní si na ne môžete položiť objektívy, filtre, samotný fotoaparát, tašky a rekvizity potrebné na oživenie fotografii.

Osvetlenie

Jednou z dôležitých vecí v ateliéry vôbec. Svoj priestor si preto zabezpečte svetla prirodzenej farby – ako vonku. Aj pri zamračených dňoch bude vo vašom ateliéry príjemne svetlo, ktoré vám nebude škodiť očiam.

Stojany

Ako pri maľovaní, aj pri fotografovaní potrebujete stojany. Pri maľovaní je to stojan na plátno. Či si vyberiete stolový alebo klasickú trojnožku je na vás, podľa toho, aké maľovanie skôr preferujete. Ak rád fotíte, stojan na plátno je pre vás to pravé.
bílý obývák

Gauč

Ak je vás priestor dostatočné veľký, zaobstarajte si tam aj menší gauč. Zíde sa vám pri oddychu, kde si vyložíte nohy a zrelaxujete od práci. Hlavne pri maľovaní zvykne časom umelca pobolievať chrbát. Gauč alebo pohovka sa vám zíde aj v prípade aj fotografujete portréty viacerých ľudí, aby si mohli vo vašom ateliéry pohodlne posedieť.

Nezařazené

About the author