Súrodenci alebo jedináčik?

Každý pamätník bude iste súhlasiť, že doba pokročila míľovými krokmi dopredu. Najviac badateľné je to v technologickej sfére, zmenilo sa však aj tradičné pojímanie rodiny. V minulosti bolo úplne bežným javom, ak sa osemnásťročná dievčina hneď po škole vydala a porodila deti. Dnes to už také bežné nie je. Ženy po skončení strednej školy odchádzajú na vysoké a následne si chcú budovať kariéry. Mnohé však neraz prešvihnú svoje biologické hodiny a v snahe o neustále povýšenia v práci si nestihnú uvedomiť, že na deti im nezostáva už veľa času.

matka

V žiadnom prípade sa nechceme dotknúť žiadnej ženy, každá má koniec koncov právo na slobodné rozhodovanie a záležitosť mať či nemať deti je každého osobná vec. Ak sa však rozhodnete mať a vychovávať tieto čarokrásne stvorenia, musíte si uvedomiť, že je to beh na dlhé trate.

V dnešnej dobe čoraz viac vyvstáva otázka, aký počet detí je pre bežnú rodinu optimálny. Aj tu platí, že túto otázku môže vnímať každý subjektívne a preto sa budeme snažiť tieto veci zovšeobecniť. Kým niekedy bolo úplne bežné, že rodičia vychovávali päť a viac detí, dnes je to skôr raritou. Je pravdou, že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí, treba sa však racionálne zamyslieť, ako na tom stojíte. Na výchovu a zaopatrenie detí miniete dosť peňazí a preto je na mieste otázka, ako to finančne ustojíte.  Samozrejme, aj pri deťoch sa dá ušetriť – každému dieťaťu nemusíte nutne kupovať nové šatstvo, do jeho šatníka môžete zaradiť aj nejaké po starších súrodencoch.

otex

Nie všetky veci na svete sa točia okolo peňazí a niet nad tej radosti, keď okolo vás štebocú malé detské hlásky. Mnoho jedináčikov taktiež svorne tvrdí, že im bolo v detstve často smutno a radi by uvítali ďalšieho súrodenca. Tí, ktorí pochádzajú z viacerých súrodencov sa v detstve často hašterili a nevedeli si prísť na meno, v dospelosti sú však vďační, že pochádzajú z takýchto rozvetvených rodín.
Na otázku, koľko detí by ste mali mať, nenájdete odpoveď nikde, verte však, že čím viac detí máte, tým je u vás doma veselšie.

Nezařazené

About the author