Kam s vecami v byte

V každej domácnosti sa po určitej dobe nahromadí množstvo vecí. Tie ktoré :

  • Používame dennodenne- veci v kuchyni
  • Používame sezónne- oblečenie a obuv podľa ročného obdobia
  • Používame príležitostne- kufre, lyže, sane

knihy

V kuchyni si vytvorte dostatok väčšieho aj menšieho odkladacieho priestoru. Sú moderné kuchyne do tvaru písmena L , alebo U. Vtedy na veľkej ploche získame priestor pre riad, potraviny, koreniny , ale aj malé priestory napr. na formičky na pečivo, zaváracie vrchnáky na sklá, dekoračné predmety ,ale aj pre vlastné výtvory zaváranín, ktoré môžu byť celkom dekoratívnym prvkom nad kuchynskou linkou.
Oblečenie sa najlepšie ukladá a máme zároveň v ňom najlepší prehľad vtedy, keď máme na mieru urobené vstavané šatníkové skrine. Do hornej časti vieme dať veci, ktoré momentálne nenosíme a v dolnej časti si prehľadne umiestnime veci, ktoré nosíme. V jednej časti si vytvorme priestor na slávnostné oblečenie a na poličku si poukladajme doplnky k nemu.

V dolnej časti si dajme slávnostnú obuv zabalenú do krabíc.
Na chodbe v skrini majme veci potrebné na denné nosenie do práce pre obdobie jedného týždňa.
Na chodbe si znížte strop a hydraulickým vyklápaním dverí na ňom získame fantastický priestor pre odkladanie kufrov, lyží a iných síce potrebných, ale málo používaných vecí.

butik

Odporúčam na dvere tohto priestoru zvnútra umiestniť papier, na ktorý napíšeme, čo všetko sme tam dali. Aby sa nám nestalo, že niečo hľadáme a všetky úložné priestory rad radom nervózne prehľadávame.
 Raz, alebo dvakrát do roka si ale predsa len pri veľkom upratovaní urobte sumár vecí, ktoré ste nepoužili už veľa rokov. Tých sa neváhajte zbaviť. Určite ich nepoužijete ani v najbližšom období. Alebo ich podarujte, ak vám ich je ľúto iba tak vyhodiť.
Urobí tak dobre nielen sebe, ale aj iným. Vyzískate viac životného priestoru a iný získa radosť z daru.

Nezařazené

About the author