Aké doručenie tovaru preferujete?

Našim rodičom by sa pred pár rokmi mohlo o takomto nakupovaní snívať. Treba vám nový nábytok, ale nemáte v poruke auto? Alebo sa ponáhľate a nemáte čas zájsť do potravín? Či sa počas sviatkov chcete zabaviť bez toho, aby ste museli čakať na ďalší pracovný deň?

elektronický obchod

Čo všetko?

Väčšina dodaní priamo do domu pochádza z on-line objednania. Ľudia využívajú aj teleshopping a objednávky cez internet. Preto sa súkromným kuriérskym službám oplatí ich práca čoraz viac. Dnes sa však spoliehame na doručenie aj z obchodov, ktoré predávajú väčšie produkty a dovoz v rámci mesta je zadarmo.
Možno sa pýtate „aj potraviny?“ Verte, že áno. Nejeden väčší reťazec ponúka takúto pohodlnú službu, a to nie len v zahraničí. Aj u nás, na Slovensku, sa niektoré obchody snažia vyjsť zákazníkovi čo najviac v ústrety. Takto naše nakupovanie stráca svoje čaro a postupne sa stávame naozaj len konzumentmi.

eshop

To sa stáva aj keď vymieňame návštevu obchodu s videohrami iba prostou objednávkou na internete. Takto si môžete zaobstarať nielen hru, ale aj knihy a do niekoľko sekúnd či minút sa môžete pustiť do zábavy. Práve vďaka internetu sa mení predstava o nákupe, ale aj o tom, aby bol tovar čo najviac atraktívny pre zákazníka a možný ku kúpe naozaj kedykoľvek.

Aj keď sa zdá, že takéto kšefty sú bez chybičky krásy, predsa len to nie je bez rizík. I keď mnohý považujú internet za najbezpečnejšiu voľbu nákupu, objavuje sa mnoho otáznikov a to hlavne po zaplatení. Nikdy nevieme, v akom stave nám bude tovar doručený. Nie je to jedno, hlavne pri väčších sumách. Mnohé obchody neponúkajú výmenu tovaru, či vrátenie peňazí na počkanie, aj také sú reklamácie. Takto sa stáva, že vec, ktorú sme nemali možnosť obhliadnuť nám zostane, alebo na vybavenie výmeny a peňazí si kvôli byrokracii nejaký ten čas pekne počkáme. Akému nákupu dávate prednosť vy? Pohodlnému, ale nie stopercentne bezpečnému. Alebo nikdy nekúpite nič, čo by ste nevideli na vlastné oči?

Nezařazené

About the author