S ready made s.r.o. podnikáte ihneď

Ready made s.r.o. výrazne uľahčujú a predovšetkým zrýchľujú štart podnikania. Sú to pred založené obchodné spoločnosti s ručením obmedzeným, ktoré boli založené s cieľom, aby sa následne predávali záujemcom. Čo teda znamená, že sa nepredávajú z dôvodu neúspešnej obchodnej histórie, nakoľko sa s nimi reálne nikdy nepodnikalo, len prešli náročným procesom založenia- a sú pripravené pre záujemcov, ktorí chcú s takouto firmou začať ihneď podnikať.

  • Ready made sú zapísané v Obchodnom registri, zaregistrované na daňovom úrade a majú splatené základné imanie vo výške 5 000 eur. Majú vydaný živnostenský list, pridelené IČO a DIČ.

Podnikatelia, hodiny

Práve v tom je výhoda a podstata ponuky predaj sro platca dph.

Ako vyplýva z názvu ready- made, ide vlastne o pred pripravenú firmu, prispôsobenú na okamžitý prevod obchodného podielu a teda na rýchly štart podnikania. Ušetrí čas (a byrokraciu) tomu, kto si ju kúpi. Po prevode obchodného podielu spoločnosti na záujemcu sa tento stáva konateľom vo firme a môže s ňou vykonávať svoje plánované obchodné aktivity.

  • Tieto založené eseročky je vhodné kúpiť od overených spoločností, ktoré sa zaoberajú predajom a kúpou s.r.o. Chýbať by nemala takisto garančná zmluva, že predávané s.r.o. „sú čisté“ a neprenesú na konateľa nevybavené záväzky a pohľadávky z minulosti.

Pri predaji sa následne môžu uskutočniť aj iné zmeny, než len zmena konateľa. Zmeniť sa môže napríklad aj obchodné meno a adresa oficiálneho sídla kupovanej firmy.

Žena, palec hore

Veľkou výhodu je, že tieto pred založené s.r.o. sú už zapísané v Obchodnom registri (OR SR).

A to najmä z časového hľadiska, nakoľko založenie, respektíve zapísanie firmy do OR SR môže v realite trvať aj mesiac. Tento čas však ušetríte, ak si kúpite už založenú ready made s.r.o. a môžete sa miesto toho ihneď venovať svojim podnikateľským aktivitám.

About the author