Objavte nádherné miesta Karibiku


Nikaragua
Nikaragua je malebná krajina v strednej Amerike, ktorá postupne zažíva turistický rozmach. A keď zoberiete do úvahy ich rozmanitosť, od nádherných plážových miest až po nevyvinuté ostrovy a farebné, chaotické mestá, krajina sa javí o to pozoruhodnejšie.
Je to pestré miesto plné milých a priateľských ľudí. Zároveň ju môžeme považovať za najprirodzenejšiu krajinu v strednej Amerike. Jedlo je výborné a určite odporúčame vychutnať si klasické pečené kuracie mäso na plastovej stoličke na ulici. Ceny v krajine sú ozaj lacné v porovnaní s našou životnou úrovňou a okrem leteniek vás celkový pobyt vyjde veľmi priaznivo.

ráj

Čo si nenechať ujsť: Sledovanie západu slnka z Hacienda Merida v Ometepe, objavovanie skrytých pláží a šialených ostrovných ľudí na Little Corn Island, stráviť deň v Laguna de Apoyo, výlet zo San Juan del Sur, ktorý ponúka neuveriteľný výhľad z vrcholu katedrály v León.

El Tunco, Salvádor
Surfovanie môže byť pre skúsenejších surferov a  veľkosť mesta môže byť pre mestských obyvateľov príliš veľká, ale napriek tomu považujeme Salvádor za úžasný útek Ide o dokonalé miesto, v ktorom možno stráviť dni na rozprávkových plážach, jesť báječné jedlo, sledovať západ slnka a večer vyraziť na večernú  párty.

Čo si nenechať ujsť: Sledovanie západu slnka každú noc v Monkey La La, vychutnávanie si nápojov zadarmo v Ladies \’Night, denné jedenie miestnej špeciality pupusas, strávenie popoludní v bazéne v hoteli Papaya Lodge, vyskúšať lekcie surfovania.

brazilie

Belize
Belize je skutočný karibský raj. Domov najdokonalejšej tyrkysovej vody, akú sme kedy videli, vynikajúce šnorchlovanie a priateľskí ľudia, rýchlo zapadnú do exotického životného štýlu Belize.
Čo si nenechať ujsť: Trojdňová plavba z Caye Caulker do Placencia s prehliadkami Raggamuffin, šnorchlovanie pri bariérovom útese Belize, preskúmanie jaskýň v San Ignaciovi, relaxovanie na pláži v Caye Caulker.

Nezařazené

About the author