Film roku 2019 – Joker

Určite každý z nás pozná nesmierne ikonickú postavu, ku ktorej neodmysliteľne patrí smiech a zločin. Prvý komiksový Joker ohrozuje mesto Gotham už od roku 1940, kedy sa prvýkrát objavil v komiksoch spoločnosti DC. Je vykresľovaný ako kriminálny génius a psychopat so zvláštnym zmyslom pre humor.
Joker sa na filmovom plátne objavil prvýkrát v podaní Cesara Romera v roku 1966, avšak väčšina si pamätá výborný herecký výkon jeho následovníka Jacka Nicholsona, ktorý sa role ujal v roku 1989. Jeho ďalším nasledovníkom bol úžasný Heath Ledger, ďalej Jared Leto a tento rok si túto rolu zobral Joaquin Phoenix. sála v kine.jpgPričom môžeme s istotou povedať, že v stvárnení Jokera uspel.  Film totiž zarobil za úvodný víkend približne sto miliónov dolárov. Po dvoch týždňoch sa však zárobok minimálne strojnásobil a dnes môžeme hovoriť približne o pol miliarde. Čím prekonal konkurenciu, ako napríklad Blíženec s Willom Smithom alebo animovaná Adamsova rodinka. Stal sa tak najzárobkovejším pre samotného herca Joaquina Phoenixa. A pravdepodobne sa tak stane aj pre režiséra Todda Phillipsa, ktorý režíroval The Hangover 2 so zárobkom okolo 580 miliónov.
Popri takomto úspechu by človek čakal, že je v pláne pokračovanie snímku, no režisér Phillips tvrdí, že o žiadnom sa nepremýšľalo, aj keď potenciál by tam bol. Predpokladá sa, že Warner, spoločnosť, ktorá tento snímok vlastní, bude tlačiť na pokračovanie kvôli peniazom. Fanúšikovia sa však obávajú, že pokračovaním by sa kvalita mohla znížiť, pretože latka bola nastavená naozaj vysoko.Joker Jared Leto.png

Film si môžete pozrieť od 3.októbra, kedy bola jeho premiéra, takmer do konca polovice novembra. Je veľa ľudí, ktorí šli do kina viackrát, či už do štandardného alebo do obrovského kina typu IMAX, ktorý sa nachádza napríklad v Bratislave. Tak čo, presvedčil Vás tento šialený zloduch k zakúpeniu lístku do kina?

About the author