Útulnejší príbytok

Občas sa stane, že vás zariadenie vášho príbytku omrzí a už sa v ňom necítite tak pohodlne ako kedysi. Ak je práve toto váš prípad alebo ste len jednoducho zatúžili po príjemnej zmene, čítajte ďalej a my vám prezradíme pár jednoduchých a finančne nenáročných krokov.

koření

Kombinácia mnohých štýlov je na škodu- páči sa vám všetko a neviete sa rozhodnúť čo si vybrať a tak kombinujete príliš veľa štýlov ktoré spolu nesúvisia a to je veľká chyba! Snažte sa držať dvoch či troch štýlov ktoré sú si podobné ak inak nedáte, pretože menej je niekedy viac.

Menej nábytku, väčší priestor- na prvý dojem by sa mohlo zdať že takto zariadená miestnosť bude pôsobiť prázdno, ale opak je pravdou. Nepreháňajte to s množstvom nábytku a nesnažte sa zaplniť každé voľné miestečko, aby ste nezapríčinili vo vašom príbytku dojem skládky.

Dajte do toho kus seba- nebojte sa odhaliť vášmu domu vašu osobnosť. Napríklad si zaveste na steny fotografie vás, ľudí a vecí ktoré máte radi, uvidíte, že sa budete vo vašom vynovenom domove cítiť oveľa lepšie!

káva

Funkčné dekorácie- v nijakom útulnom príbytku by nemalo chýbať pár izbových kvetov a vonných sviečok ktoré dokonale osviežia vzduch vo vašich interiéroch. Nezabudnite na závesy ktoré premenia okná na nepoznanie.

2 farby a STOP- výstraha pred prílišným kombinovaním  farieb platí rovnako ako pri štýloch. Keď nechcete dosiahnuť opačný efekt ako je útulnosť, tak si vyberte dve, maximálne 3 farby ktoré sa k sebe hodia.

Správny výber materiálov- ďalším dôležitým základom pohodlia je jednoznačne príjemný materiál! Pre poťahy na pohovky, kreslá, vankúše a deky voľte materiály ktoré sú vám na dotyk príjemne a doprajte si tak zaručený pocit spokojnosti vo svojom bývaní.

okno

Neprepĺňajte domácnosť zbytočnosťami- vyhraďte si raz za pár týždňov deň v ktorý vyhodíte všetky zbytočnosti z vášho domu. Budete sa potom doma cítiť oveľa čistejšie a tým aj útulnejšie. Urobte si poriadok v dokumentoch a káblikoch poupratujte ich do skriniek alebo úložných priestorov kde viete, že ich vždy nájdete. To isté platí aj pre oblečenie, skúste vždy keď si kúpite nový kúsok oblečenia jeden starý vyhodiť alebo darovať finančne slabším. 

Nezařazené

About the author