Investovanie a ja

Nepatrím k ľuďom, obzvlášť zaujatým investovaním. Vlastne som sa k tomu nikdy nijako nepribližovala. Po prvé som nedisponovala veľkým kapitálom a po druhé by som ani nevedela, kde by som mohla začať. Burza je dosť zložitý priestor a vyžaduje si veľa pozornosti, k čomu som nemala blízko. A nemala som ani čas sledovať všetky ukazovatele, ktoré v najbližších dňoch alebo mesiacoch ovplyvnia toto prostredie. Pri jednej rutinnej rodinnej návšteve sme sa ale zhodou okolností začali baviť na tému peňazí. Strýko je človek, ktorý so záujmom sleduje nielen vývoj u nás ale aj v zahraničí. Tak sme teda načali tému investovania. Vysvetľoval mi, že on začínal ako drobný investor s naozaj malým kapitálom. Zaujímavé bolo, že dokonca aj ja som začala pomýšľať na prvý krok týmto smerom. A tak som mala teda množstvo otázok ohľadom nákupu investičného zlata.

ako lepšie zhodnotiť ušetrené peniaze

Nebolo to nič ťažké ani zložité. Jediné čo ma trápilo ale bola návratnosť mojej investície a to, či o svoje peniaze nakoniec neprídem. Strýko ako všeznalec problematiky investičného zlata mal odpoveď naozaj na každú moju otázku. Nikdy predtým som sa takto na investovanie do komodít nepozerala. On takto investoval už roky. Každý mesiac niečo pridal a dokúpil. Dnes vlastní naozaj úctyhodnú zbierku. Kto by to bol povedal, že aj samotná história zlata bude zaujímavá. A hlavne na konci mi prišlo naozaj logické investovať do tejto komodity. Jej výnos nie je síce nárazovo vysoký. Na výnosy si budeme musieť počkať, pretože investovanie do zlata je dlhodobejšia záležitosť.

moja zlatá rezerva

Na druhej strane patrí k konzervatívnym metódam investovania. Čiže sa spájajú s takmer nulovým rizikom straty. O stratu by som sa ale naozaj nebála. Ak jeho cena postupne storočiami stúpala a nepadla ani počas vojen či ekonomických kríz, tejto investícii naozaj verím. Zlato sa totiž využíva nielen na zberateľské alebo šperkárske účely ale aj v odvetviach ako IT alebo zdravotníctvo a kozmetika. Jeho využitie teda bude potrebné aj v budúcnosti. Ak si tieto fakty spojíme s prognózou do budúcnosti, máme dôvod na úsmev. Zlato totiž nie je obnoviteľné. Jeho zásoby sú obmedzené a po ich vyčerpaní sa predpokladá stúpanie cien nahor. Rozhodnutie je teda jasné. Neviem čo ma v budúcnosti čaká, čo prinesie politická alebo ekonomická scéna, ale ja budem môcť pokojne spávať. Pretože mám svoju zlatú rezervu, ktorá by ma v prípade finančných problémov podržala.

About the author