Nie je dieta ako dieta

Keď sa dáte na chudnutie, tak asi skúšate všetko možné čo by vám pomohlo k rýchlemu zníženiu telesnej hmotnosti a tiež k úbytkom na tele v centimetroch. Ako sa hovorí, všetko je potrebné vyskúšať a čo sa nevyskúša nemôže byť overené, tak to platí aj v prípade diét určených práve na chudnutie.
Niektoré diéty naozaj k zníženiu telesnej hmotnosti pomáhajú, ale spočívajú v drastickom obmedzovaní potravín a človek pri nich neskutočne hladuje. To však každý dokáže vydržať len pár dní a niekedy ani to nie a keď vydrží dlhšie, tak si môže spôsobiť nemalé zdravotné problémy a tiež veľmi nechcený jo-jo efekt.

koktejl

Ako teda úspešne schudnúť?
Ak chcete chudnúť bez hladovania a vydržať, tak sú aj stravovacie opatrenia, ktoré nie sú nijak drastické a pomáhajú k zníženiu telesnej váhy rýchlo, efektívne a bez jo-jo efektu.
K týmto opatreniam patrí veľmi obľúbená bielkovinova dieta.

Jedná sa o stravovanie, ktoré stojí na základe zvýšeného príjmu bielkovín a zníženia príjmu tukov, cukrov a sacharidov. Vďaka tomu si v tele zachováte potrebné živiny a pri chudnutí nestratíte svalovú hmotu. Zvýšením bielkovín a znížením tukov a sacharidov dochádza k tomu, že telo si začne brať z uložených tukových zásob a tým pádom začnete spaľovať tuky bez ďalšieho ukladania.
Výber potravín s vysokým obsahom bielkovín je na trhu pestrý a jedná sa o bežné potraviny, ktoré má asi každý doma.Sú to vajíčka, mäso, jogurt, tvaroh, syry, mlieko, ryby a podobne. Ďalej je potrebné zvýšiť príjem ovocia a zeleniny a dodržovať pitný režim.

snídaně

Ak nemáte na prípravu a pravidelné stravovanie čas alebo si nie ste istí, že naozaj prijímate toľko bielkovín, koľko je potrebné, tak môžete využiť nielen rôzne overené recepty, ale aj predaj hotových proteínových výrobkov, ktoré vám proces chudnutia a jeho výdrž uľahčia.
Bielkovinova dietavám pomôže udržať ideálnu hmotnosť aj po prechode na bežnú stravu.